Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:32, 25 Nisan 2018 Çarşamba
Güncelleme: 23:24, 11 Mart 2016 Cuma

  • Paylaş
İşgal askerleri 4 Filistinliyi yaraladı
İşgal askerleri 4 Filistinliyi yaraladı

Gazze sınırında gösteri düzenleyen Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda 4 Filistinli yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerinde gösteri düzenleyen Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda, 4 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Gazze Şeridi'ndeki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nin doğusundaki sınır bölgelerinde yüzlerce Filistinli gösterici ile İsrail askerleri arasında çıkan olaylarda, 4 Filistinlinin yaralandığını belirtti.

Kudra, yaralı gençlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını aktardı.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri nedeniyle geçen ekim ayından bu yana Batı Şeria, Gazze ve Kudüs'te İsrail askerleriyle Filistinliler arasında sık sık gerginlik yaşanıyor.

Ekim ayından bu yana her cuma günü Gazze'nin sınır bölgelerinde gösteriler düzenleniyor. İsrail askerleri göstericilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik veya gerçek mermilerle müdahale ederken, Filistinli gençler de askerlere taş ve molotofkokteyli ile karşılık veriyor.İlgili Konular israil gazze gazze saldırı
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş