İsrail'den Gazze'ye 35 hava saldırısı | Gazze Saldırısı | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


18:44, 21 Haziran 2018 Perşembe
Güncelleme: 22:23, 05 Ekim 2016 Çarşamba

  • Paylaş
İsrail'den Gazze'ye 35 hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye 35 hava saldırısı
Foto: Arşiv

İsrail savaş uçakları, Gazze'ye bugün 35 hava saldırısı düzenledi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail savaş uçakları, Gazze'ye bugün 35 hava saldırısı düzenledi. Filistinli hastane yetkilileri, saldırılarda ölen ve yaralanan olmadığını belirtti.

İsrail Ordu Sözcüsü Ovijaa Odraei, yayımladığı yazılı açıklamada, Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde ve kuzeyinde Hamas'a ait altyapıları ve mevzileri vurduğunu kaydetti.

Açıklamasında, daha önce de bölgenin kuzeyinde Hamas'a ait bir tankın vurulduğunu dile getiren Odraei, "Hava saldırıları, Gazze'den İsrail'in güneyindeki Sderot şehrine fırlatılan, sivillerin hayatını tehdit eden ve İsrail egemenliğinin ihlali niteliğindeki roket saldırısına misilleme olarak gerçekleştirildi." ifadesine yer verdi.

Odraei, Gazze'den yapılan her türlü saldırının, burada egemenlik sahibi olarak kabul edilen Hamas'a ait olduğunu öne sürdü.

Öte yandan, Filistinli hastane yetkilileri, İsrail'in hava saldırılarında ölen ve yaralanan olmadığını belirtti.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'de Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının eğitim alanıyla tarım arazilerine hava saldırısı düzenlediği belirtilmişti. İsrail ordusu da bu sabah Gazze'den fırlatıldığı öne sürülen roketin İsrail'in güneyindeki Sderot şehrinde ıssız bir yola düştüğünü bildirmişti. Roketli saldırının sorumluluğunu Selefi eğilimli "Sahabe Torunları-Beytu'l Makdis" adlı örgüt üstlenmişti.

 İlgili Konular Gazze filistin İsrail
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş