Bardakoğlu dini liderlere iftar verdi | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:28, 19 Haziran 2018 Salı
Güncelleme: 02:17, 16 Ağustos 2010 Pazartesi

  • Paylaş
Bardakoğlu dini liderlere iftar verdi
Bardakoğlu dini liderlere iftar verdi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "Din, belli zamanlarla sınırlı değildir" dedi.


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, dini liderlerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bardakoğlu'nun ev sahipliğinde Beyazıt'taki The President Otel'de verilen iftar yemeğinde Süryani Kadim Metropoliti Yusuf Çetin, Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan, Türkiye Musevilerinin lideri Hahambaşı İshak Haleva, Fener Rum Patrikhanesi Sözcüsü Peder Dositheos katıldı.

Yemekte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Müftüsü Hüseyin Çağrıcı Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve çok sayıda davetli hazır bulundu. Okunan dualarla başlayan iftar yemeğinin ardından dini liderler birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu yaptığı konuşmada, "Din sadece belli zamanlara ve olaylara tahsis edilecek sınırlı bir olay değil. Din hayatımızın her anını, her davranışımızı güzelleştiren bir umumi farkındalık halidir. Dini ve dindarlığı belirli ibadetlerle ve belirli şekillerle izah etmek dinlere haksızlıktır. Din farkındalıktır, sürekli bilinç halidir. Bilinci en üst düzeyde tutarak insan onuruyla yaşayabilmektir. "Dindarlık değince sadece Allah'a karşı ödevlerimizi değil, insanlığa karşı, geçmişimize karşı ve gelecek nesillere karşı ödevlerimizi de hatırlamalıyız ve onları da kendi dindarlığımızın bir parçası saymalıyız" dedi. 
 
 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş