Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:57, 20 Nisan 2018 Cuma
18:02, 11 Nisan 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Putin'den Trump'a cevap geldi
Putin'den Trump'a cevap geldi

ABD Başkanı Trump'ın sosyal medyadan "Rusya hazır ol, füzeler gelecek" açıklamasının ardından, Rusya Devlet Başkanı Putin yaptığı açıklamada, "Dünyadaki durum endişe verici. Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz" ifadesini kullandı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Rusya hazır ol, füzeler gelecek" açıklamasının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ilk kez konuştu. 

"Dünyadaki durum endişe verici. Sağduyunun hakim olmasını umuyoruz" diyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dünyanın durumu endişe verici. Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz. Rusya, yabancı ortaklarıyla yapıcı ilişkiler geliştirecek. Rusya uluslararası hukuktan doğan tüm yükümlülüklerine saygı duyuyor." 

ABD Başkanı Trump, Rusya'ya Suriye'ye askeri müdahale konusunda meydan okuyan bir mesaj paylaşarak , "Rusya, Suriye'ye atılacak her füzeyi vuracağını söylemiş. O zaman hazır ol Rusya çünkü füzeler geliyor, hem de iyi, yeni ve akıllısından..." ifadelerine yer vermişti. 

Trump, daha sonra kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda bu kez, "Rusya ile ilişkilerimiz Soğuk Savaş dönemi de dahil hiç olmadığı kadar kötü. Buna hiç gerek yok. Rusya'nın ekonomik olarak desteğe ihtiyacı var ki biz de bunu kolaylıkla sağlayabiliriz. Birlikte çalışmalıyız. Silah yarışını bırakalım." ifadelerini kullanarak üslubunu yumuşattı.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş