Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:08, 21 Nisan 2018 Cumartesi
11:21, 12 Nisan 2018 Perşembe

  • Paylaş
İmam hatipli kız öğrenciler dünya şampiyonu oldu
İmam hatipli kız öğrenciler dünya şampiyonu oldu

Katar Münazara Merkezinin düzenlediği, bu yıl 15 Arap ülkesi ve 35 yabancı ülkenin katıldığı 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası'nda, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dünya şampiyonu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, birinci olan öğrencileri görüntülü arayarak tebrik etti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası'nda Türkiye'den katılan İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinci oldu.

Katar Münazara Merkezinin 7-11 Nisan tarihlerinde düzenlediği, bu yıl 15 Arap ülkesi ve 35 yabancı ülkenin katıldığı şampiyonada Lübnan ekibi ile finalde yarışan İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri birinciliği kazandı.

Birincilere şampiyonluk madalyasını Katar Eğitim, Bilim ve Toplum Gelişim Vakfı Üst Yöneticisi (CEO) Hind Bint Hamed Al Sani takdim etti.

Lübnan'ın ikinciliği elde ettiği şampiyonada Umman ise üçüncü sırada yer aldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birinci olan öğrencileri görüntülü arayarak tebrik etti.

Katar Münazara Merkezinin Twitter hesabında, Erdoğan'ın öğrencileri tebrik etmesine ilişkin görüntüler paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin büyük katılımın olduğu şampiyonadaki başarıları ve seviyelerinden övgüyle bahsetti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş