Cumhurbaşkanı adayları kesinleşti | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:36, 19 Haziran 2018 Salı
00:38, 13 Mayıs 2018 Pazar

  • Paylaş
Cumhurbaşkanı adayları kesinleşti
Cumhurbaşkanı adayları kesinleşti

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak isimler belli oldu.

Dünya Bülteni | Haber Merkezi

Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen adayların isimleri resmi gazetede yayınlanarak duyuruldu. Bunu göre listede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Selahattin Demirtaş ve Doğu Perinçek isimleri yer aldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan YSK kararında, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, yer alacak kesin cumhurbaşkanı adaylarının isimleri yer aldı.

Yüksek Seçim Kurulunun 9 Mayıs tarihli, 2018/426 sayılı ve eki Cumhurbaşkanı Seçimi Geçici Aday listesi Resmi Gazete'nin 10 Mayıs tarihli, 30417 sayılı nüshasında yayımlanmış olup Cumhurbaşkanı Seçimi Geçici Aday listesine 11 Mayıs Cuma günü saat 17.00'ye kadar yapılan itirazlar Yüksek Seçim Kurulunca değerlendirilerek, itirazların reddine karar verildi.

Yapılan değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı seçimi kesin aday listesi alfabetik sıralamayla; Doğu Perinçek, Meral Akşener, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu'ndan oluştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
CB Adaylık
Güney
Neden Cumhurbaşkanı adayları listesi alınan oy sırasına göre değilde alfabetik sıralamaya göre yaptınızki en fazla oyu kim aldıysa başta onun ismi yazılması gerekirdi bence diye düşünüyorum düzeltmeniz dileğiyle
13/05/2018, 11:39