Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:20, 22 Haziran 2018 Cuma
09:31, 04 Haziran 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Hindistan ve ABD'nin stratejik ortaklığı sürecek
Hindistan ve ABD'nin stratejik ortaklığı sürecek

Hindistan ve ABD, stratejik ortaklıklarını sürdürme konusunda mutabık olduklarını açıkladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hafta sonu yapılan 17. Asya Güvenlik Zirvesi'nde bir araya gelen Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile ABD Savunma Bakanı James Mattis'in, iki ülke arasındaki güçlü stratejik ortaklığı devam ettirme sözü verdiği bildirildi.

İKİ ÜLKE ARASINDA GÜÇLÜ STRATEJİK ORTAKLIĞI DEVAM ETTİRME SÖZÜ

"Hindustan Times"ın haberine göre, hafta sonu Singapur'da düzenlenen ve "Shangri-La Diyaloğu" olarak da bilinen 17. Asya Güvenlik Zirvesi'nde bir araya gelen Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile ABD Savunma Bakanı James Mattis, iki ülke arasındaki güçlü stratejik ortaklığı devam ettirme sözü verdi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jeff Davis, "Mattis ve Modi, ABD ve Hindistan arasındaki ilişkilerin öneminin yanı sıra iki ülkenin uluslararası hukuk ve ilkelerin uygulanması ile Hint-Pasifik bölgesinde özgürlüklerin ve şeffaflığın sağlanması için yapılacak iş birliğinde oynadıkları rolü ele aldı." dedi.

Davis, ABD-Hindistan arasındaki güçlü ortaklığı sürdürme konusunda mutabık olduklarını açıklayan ikilinin, bölgede barış, istikrar ve refahı sürdürme konusunda da mutabık kaldıklarını ifade etti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş