Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:03, 20 Nisan 2018 Cuma
16:03, 10 Temmuz 2013 Çarşamba

  • Paylaş
YÖK, ÖYP için 1345 kadro ilan etti

ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 17-23 Temmuz 2013 tarihleri arasında YÖK'ün resmi internet sitesi üzerinden yapılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yüksek Öğretim kurulu (YÖK), "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca, yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına atama yapılacağını duyurdu.

YÖK'ten yapılan açıklamada, 4 bin kadrodan bugün ilan edilen 1345 ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 17-23 Temmuz 2013 tarihleri arasında YÖK'ün resmi internet sitesi üzerinden yapılacağı, kalan kadroların ilan işlemlerinin yıl sonuna kadar gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada, "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların, yerleştirme işlemleri lisans genel not ortalamalarının %25'i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanlarının %60'ı ve varsa yabancı dil puanlarının %15'i dikkate alınarak Yükseköğretim Kurulu'nca merkezi sistemle gerçekleştirilecektir." denildi.

İlanlara ulaşmak için: https://yoksis.yok.gov.tr/oypilansayfa/

Tercih işlemleri için: https://yoksis.yok.gov.tr/OYPUYG Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş