Bloomberg: Erdoğan ilk turda kazanacak | Güncel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:39, 25 Haziran 2018 Pazartesi
11:43, 13 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Bloomberg: Erdoğan ilk turda kazanacak
Bloomberg: Erdoğan ilk turda kazanacak

Dünyanın en önemli ekonomi kanalı olarak gösterilen Bloomberg'in yaptırdığı ankete göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu yüzde 50,8 destekle kazanacak.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye, 24 Haziran'da yapılacak seçimler için geri sayıma geçti. 10 gün sonra Türkiye'de yapılacak seçimler, dünya ülkeleri tarafından da yakın takibe alındı.

Amerika'da yayın yapan ve dünyanın en önemli ekonomi kanalı olarak gösterilen Bloomberg'in, 24 Haziran seçimlerine ilişkin, 7-11 Haziran arasında düzenlediği ve 500 kişinin katıldığı ankete göre; Erdoğan, yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu yüzde 50,8 destekle kazanacak.

DİĞER ADAYLAR

Anket sonuçlarında Muharrem İnce'nin oy oranının yüzde 30,1 olduğu Selahattin Demirtaş'ın yüzde 10,5 Meral Akşener'in ise yüzde 8 seviyesinde olduğu görülürken, Temel Karamollaoğlu ile Doğu Perinçek ise dikkate alınmadı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş