Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:51, 20 Haziran 2018 Çarşamba
15:32, 17 Şubat 2017 Cuma

  • Paylaş
Berdimuhammedov devlet başkanlığı görevine başladı
Berdimuhammedov devlet başkanlığı görevine başladı

12 Şubat Pazar günü Türkmenistan'da yapılan seçimi oyların yüzde 97,69'unu alarak kazanan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov'un görevine başladığı bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2 Şubat Pazar günü Türkmenistan'da yapılan seçimi oyların yüzde 97,69'unu alarak kazanan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhammedov'un görevine başladığı bildirildi.

Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bulunan Ruhiyet Sarayı'ndaki yemin töreni esnasında Anayasa kitabına el basarak yemin eden Berdimuhammedov, gerçekleştirdiği konuşmasına ülkenin yeni bir kalkınma dönemine girdiğini, ekonomik kalkınmaya ve enerji potansiyelinin değerlendirilmesine ağırlık verilerek halkın refahı ve kalkınmasını hedeflediklerini belirtti.

Devlet başkanı, dış politikasını tarafsızlık ilkesi temelinde kuruluşundan bu yana sürdüren Türkmenistan'ın bundan sonra da bu temel çerçevesinde, ikili ilişkileri geliştirme ve küresel güvenliği pekiştirme bazında hareket edeceğini ifade etti.

Berdimuhammedov daha sonra Bakanlar Kurulunun feshedilmesine ilişkin kararı imzalayarak yeni hükümet kuruluncaya kadar Bakanlar Kurulu üyelerinin görevlerine devam edeceğini söyledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş