Fransa seçimlerine siber saldırı iddiası | Avrupa | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:13, 22 Haziran 2018 Cuma
15:50, 17 Şubat 2017 Cuma

  • Paylaş
Fransa seçimlerine siber saldırı iddiası
Fransa seçimlerine siber saldırı iddiası

Fransa cumhurbaşkanı adayı Macron Ukrayna üzerinden siber saldırılara maruz kaldıklarını açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'da cumhurbaşkanı adayı Emmanuel Macron, kampanyasının resmi internet sitesine siber saldırılar düzenlendiğini söyledi.

Radio Classique'e açıklamalarda bulunan Macron, kampanyasının resmi internet sitesine Ukrayna'daki bilgisayar korsanları tarafından sık sık siber saldırılar düzenlendiğini belirtti.

Macron, "Seçimlere hile karıştırılmadı ancak bilgisayar korsanları tarafından sık sık saldırılara maruz kalıyoruz. Çoğunluğu Ukrayna'dan geliyor. Bununla ilgili kanıtlarımız var." dedi.

Rus medyasından da çeşitli saldırılara maruz kaldığını ifade eden Macron, bazı internet sitelerinin kendisi hakkında düzenli olarak yalan haberler ürettiğini iddia etti.

Sosyalist hükümet döneminde ekonomi bakanı olarak görev yapan Macron, bağımsız aday olarak merkez oyları hedefleyerek seçim yarışına girmişti.

Son anketlerde, Macron’un ilk turu ikinci sırada bitirip, ikinci turda aşırı sağcı Marine Le Pen karşısında yarışı kazanma şansının fazla olduğu belirtiliyor.İlgili Konular fransa
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş