Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:34, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
19:11, 21 Nisan 2017 Cuma

  • Paylaş
Batman'da bin 49 güvenlik korucusu göreve başladı
Batman'da bin 49 güvenlik korucusu göreve başladı

Batman'da eğitimlerini başarıyla tamamlayan bin 49 güvenlik korucusu, İl Jandarma Komutanlığı Korgeneral Hulusi Sayın Kışlası'nda düzenlenen törende yemin ederek görevlerine başladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batman'da eğitimlerini başarıyla tamamlayan bin 49 güvenlik korucusu yemin ederek görevlerine başladı.

Vali Ahmet Deniz, İl Jandarma Komutanlığı Korgeneral Hulusi Sayın Kışlası'ndaki yemin töreninde yaptığı konuşmada, göreve yeni başlayan güvenlik korucularının vatan savunmasındaki önemine değindi. 

Birlik ve beraberliğin her şeyden önemli olduğunu kaydeden Deniz, 30-35 yıldır hain bir terör örgütü ile mücadele edildiğini söyledi.

Hiçbir değer yargısı olmayan ve millete kan ile gözyaşından başka bir şey vermeyen bir terör örgütünden bahsettiklerini ifade eden Deniz, millet olarak Türk'ü, Kürt'ü ve Arap'ı ile bu örgütün sonunu getireceklerini belirtti.

Vali Deniz, koruculara yeni görevlerinde başarı dileyerek, tutum ve davranışlarının yanı sıra kahramanlıkları ile de örnek olmalarını istedi. 

Daha sonra emekli olan bazı güvenlik korucularına plaket verildi, bin 49 güvenlik korucusu da yemin ederek görevlerine başladı.

Törene, Batman Belediyesi Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale ve İl Jandarma Komutanı Hüseyin Topuz katıldı. İlgili Konular Batman Batmanda korucular
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş