Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:31, 26 Nisan 2018 Perşembe
Güncelleme: 02:20, 18 Haziran 2017 Pazar

  • Paylaş
Katar'da sağlık malzemesi ve ilaç eksikliği yaşanmıyor
Katar'da sağlık malzemesi ve ilaç eksikliği yaşanmıyor

Katar'a uygulanan abluka nedeniyle ülkede herhangi bir sağlık malzemesi ve ilaç eksikliği yaşanmadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bazı Arap ülkelerinin Katar'a uyguladığı abluka nedeniyle ülkede herhangi bir sağlık malzemesi ve ilaç eksikliğinin yaşanmadığı bildirildi.

Katar resmi haber ajansı QNA'ya göre, Katar'daki acil ve uzman tıbbi bakım hizmetlerinin ana sağlayıcısı konumundaki Hamad Tıp Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bazı Körfez ülkeleri tarafından Katar'a uygulanan abluka nedeniyle herhangi bir sağlık malzemesi ve ilaç sıkıntısı yaşanmıyor." denildi.

Açıklamada, "Merkeze bağlı hastanelerin sunduğu sağlık hizmetleri, normal seyrinde devam ediyor." ifadesine yer verildi.

Merkezin Kurumsal İletişim Müdürü Ali Abdullah el-Hatır da bir süre yetecek kadar ilaç ve tıbbi malzeme kaynaklarının olduğunu ifade ederek, eksiklik yaşanması durumunda yeni tedarikçiler bulacaklarını kaydetti.

Hatır, ayrıca Hamad Tıp Merkezi'nin, hangi ülkeye mensup olduklarına bakılmaksızın tüm hastalara sağlık hizmeti verdiğini vurguladı.İlgili Konular katar krizi Katar
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş