Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:55, 20 Haziran 2018 Çarşamba
10:34, 13 Eylül 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Trump'ın Kasım ayında Çin'e gideceği iddia edildi
Trump'ın Kasım ayında Çin'e gideceği iddia edildi

ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore gerilimi nedeniyle Çin'e seyahat gerçekleştirebilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore gerilimi sürerken Kasım ayında çıkacağı ilk Asya gezisinde Çin'i de ziyaret edebileceği bildiriliyor.

ABD ve müttefikleri, Kuzey Kore'nin en yakın destekçisi ve ticaret ortağı olan Çin'in bu ülkeye nükleer silah ve füze programından vazgeçmesi için daha fazla baskı yapmasının artık daha acil hale geldiğini söylüyorlar.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Nisan ayında Florida'da Trump ile görüşmesinde kendisini Çin'e davet etmişti. İki lider Temmuz'da G20 toplantısı sırasında da görüştüler.

Trump, Kasım'da Filipinler'de ABD ile Güneydoğu Asya Ülkeleri Örgütü (ASEAN) arasında yapılacak zirve toplantısına ve ardından Vietnam'da düzenlenecek Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) zirvesine katılacak.

Finans Gündem'de yer alan habere göre Japon NHK televizyonu, adlarını açıklamadığı diplomatik kaynaklara dayandırdığı bir haberde Trump'ın Kasım gezisi sırasında Japonya ve Güney Kore'yi de ziyaret edebileceğini duyurdu.İlgili Konular çin abd ABD Kuzey Kore
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş