Rus lider Putin, Hariri ile görüştü | Avrupa | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:10, 22 Haziran 2018 Cuma
17:22, 13 Eylül 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Rus lider Putin, Hariri ile görüştü
Rus lider Putin, Hariri ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ile görüştü.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Putin, Hariri ile Soçi’de bir araya geldi. Görüşme öncesinde Putin, yaptığı açıklamada, Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev ile Hariri’nin değişik alanlarda üzerinde vardığı bazı anlaşmaların iki ülke ilişkilerin gelişmesine pozitif etki sağlayacağını belirtti.

Putin, “Maalesef ticaret hacmimiz şimdilik nominal olarak düşük. Ancak büyüme hatırı sayılır şekilde 1,5 kat. Bu genel olarak korumamız gereken iyi bir eğilimdir.” ifadesini kullandı.

Hariri ile görüşmesinde Lübnan ve komşu ülkelerin durumlarının da ele alınacağını bildiren Putin, “Bölgedeki bütün ülkelerin yöneticilerinin pozisyonunu bilmek benim için önemli.” dedi.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri de Putin ile görüşmesinde bölgedeki olaylar nedeniyle ülkesindeki durumu da ele alacağını söyledi.

Rusya ile ekonomik ilişkileri arttırmak istediğine dikkati çeken Hariri, “İki ülke arasındaki siyasi ilişkiler iyi düzeyde. Askeri teknik işbirliği çerçevesinde ekonomik ilişkilerimizin bu seviyeye ulaşacağına eminim.” diye konuştu.

Hariri, Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev ile dün yaptığı görüşmede, iki ülke arasında kültür, ekonomi, yatırım, spor ve çevre koruma alanlarında işbirliği hususunda anlaşmaya varmıştı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş