Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:08, 24 Mayıs 2018 Perşembe
14:53, 06 Aralık 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Almanya’dan Kosova’ya 7.4 milyon Avro yardım
Almanya’dan Kosova’ya 7.4 milyon Avro yardım

Almanya, Kosova'ya 7.45 milyon Avro değerinde kredilerin garantisine ait fon için yardım yaptı

Kosova Maliye Bakanı Bedri Hamza, KFW Kosova ve Makedonya Ofisi Müdürü Rene Eschemann ve Güney Doğu Avrupa Projeleri Yüksek Yöneticisi Thomas Reker bugün Kredilerin Garantisine ait Kosova Fonu sermayesinin artmasına adanan 5.45 milyon ve 2 milyon Avro değerinde iki anlaşmayı imzaladı.

Hamza, Almanya’nın bu maddi araçlar ile Kosova’nın gelişmesine yardım sunacağını belirtti.

“Almanya’nın yardımı bizim için çok önemlidir, kredilerin garantisine ait fonun kurulması ise bizim için bir başarıdır. Bu araçlarla özel sektörü destekleyeceğiz” şeklinde konuşan Bakan Hamza, toplam 7.45 milyon Avro değerinde imzalanan bu anlaşmaların kredilerin garantisi için sermayede büyük önem taşıdığını belirtti.

KFW Kosova ve Makedonya Ofisi Müdürü Rene Eschmann ise Almanya yanısıra bu fona İsveç’in de katılacağını bildirerek, tarım sektörünün finansmanı için bu fonun yeni bir pencereyi teşkil ettiğini ifade etti.

Kaynak: Kosova Haber

 İlgili Konular almanya kosova AB Kosova
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş