Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


11:55, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
16:09, 19 Ocak 2018 Cuma

  • Paylaş
Mescid-i Aksa’da 20 bin kişi Cuma namazı kıldı
Mescid-i Aksa’da 20 bin kişi Cuma namazı kıldı
arşiv

Fırtına, soğuk hava ve yağmurun etkisi altına aldığı Kudüs'te 20 bin kişi Cuma namazı kıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Perşembe gününden bu yana Filistin’de yaşanan olumsuz hava şartlarına rağmen Mescid-i Aksa’da 20 bin kişinin cuma namazı kıldığı bildirildi.

Fırtına, soğuk hava ve yağmurun etkisi altına aldığı Kudüs'te, Müslümanlar Mescid-i Aksa’ya akın etti.

Mescid-i Aksa'daki cuma hutbesini okuyan Şeyh Muhammed Selim, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine karşı uyarıda bulunarak, Müslümanları Harem-i Şerif'teki varlığını ve bu kutsal mabedi korumaya devam etmeleri çağrısında bulundu.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, tarafından yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’da kılınan cuma namazına 20 bin kişinin iştirak ettiğini aktardı.

Açıklamada, İsrail polisinin ilk defa çarşamba günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen fanatik Yahudilerin Harem-i Şerif’te Talmudik ritüeller düzenlemesine izin verdiği ifade edilerek, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya daha önce görülmemiş bir şekilde saldırıda bulunduğu kaydedildi.İlgili Konular Kudüs
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş