Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:56, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncelleme: 19:29, 23 Ocak 2018 Salı

  • Paylaş
Hatay'ın 6 ilçesi ve Kilis'te ödeme süreleri uzatıldı
Hatay'ın 6 ilçesi ve Kilis'te ödeme süreleri uzatıldı

Hatay'ın Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçeleriyle Kilis'te son zamanlarda meydana gelen ve genel hayatı etkileyen olaylar nedeniyle bazı beyanname verme ve ödeme süreleri uzatıldı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hatay'ın 6 ilçesiyle Kilis'te son zamanlarda meydana gelen ve genel hayatı etkileyen olaylar nedeniyle bazı beyanname verme ve ödeme süreleri uzatıldı.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Bakanlığa iletilen talepler nedeniyle Hatay'ın Hassa, Kırıkhan, Kumlu, Reyhanlı, Yayladağı ve Altınözü ilçeleriyle Kilis'te son zamanlarda gerçekleşen ve genel hayatı etkileyen olaylar nedeniyle söz konusu il ve ilçelerdeki mükelleflerce verilmesi gereken bazı beyanname verme ve ödeme sürelerinin uzatılması kararlaştırıldı.

Vergilerin ödeme süreleri 26 Şubat 2018 günü sonuna kadar uzatıldı

Söz konusu il ve ilçelerdeki mükellefler tarafından, bugün sonuna kadar verilmesi gereken muhtasar ve damga vergisi beyannamelerinin süresi 23 Şubat 2018'e, 24 Ocak sonuna kadar verilmesi gereken katma değer vergisi beyannamelerinin süresi 26 Şubat 2018'e ve bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 26 Şubat 2018 günü sonuna kadar uzatıldı.

Öte yandan, Kilis'te 1 Mart 2016'da başlayan ve 31 Aralık 2017'de sona ermesi uygun bulunan mücbir sebep hali nedeniyle mücbir sebebin başladığı tarihten sona erdiği tarihe kadar verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin 24 Ocak 2018 olarak tespit edilen verilme süresi 26 Şubat 2018 olarak belirlendi.İlgili Konular Kilis Hatay beyanname
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş