Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:02, 21 Haziran 2018 Perşembe
18:08, 14 Mart 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Haydar Aliyev Vakfı'ndan, Gagavuz Türklerine hizmet
Haydar Aliyev Vakfı'ndan, Gagavuz Türklerine hizmet

Haydar Aliyev Vakfı'nın sponsorluğuyla Moldova'ya bağlı özerk Türk cumhuriyeti olan Gagavuz Yeri'nde inşa edilen Kültürel Eğitim Merkezi binasının açılışı gerçekleştirildi.

Haydar Aliyev Vakfı'nın sponsorluğuyla Moldova'ya bağlı özerk Türk cumhuriyeti olan Gagavuz Yeri'nde inşa edilen Kültürel Eğitim Merkezi binasının açılışı, 13 Mart'ta gerçekleştirildi.

Azertac'ın haberine göre, Çadır isimli kentte gerçekleştirilen törene, Gagavuz Yeri Özerk Bölgesi Başkanı İrina Vlah, Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ve Haydar Aliyev Vakfı temsilcisi Ekber Guliyev iştirak etti.

Vakıf tarafından gerekli tüm imkanlarla donatılacak olan Kültürel Eğitim Merkezi, Çadır şehri ve çevresindeki bölgelerde bulunan Gagavuz (Gök Oğuz) çocuk ve gençlerin potansiyellerini ortaya çıkarmayı ve genç yeteneklerin yetiştirilmesini teşvik edecek.

Merkezin inşasının ayrıca, Gagavuz Türklerine sağlanan destekle birlikte Türk Dünyası için önemli bir kazanım olması, Azerbaycan ve Moldova arasındaki dostane ve yakın ilişkilerin bir başka sembolü olması bekleniyor.

Kaynak: QHA

 İlgili Konular Gagavuzya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş