Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:33, 19 Nisan 2018 Perşembe
Güncelleme: 09:50, 17 Mart 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Brüksel polisi Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca'yı serbest bıraktı
Brüksel polisi Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca'yı serbest bıraktı

Bir dizi konferans için Belçika’ya giden Abdulmetin Balkanlıoğlu, Brüksel Havaalanı’nda gözaltına alındı. Tepkilerin ardından Abdulmetin Balkanlıoğlu serbest bırakıldı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye’nin ‘Zeytindalı Harekatı’na ilk günden itibaren destek veren sohbetlerinde sürekli Türk güvenlik kuvvetlerinin yanında yer alan açıklamalar yapan Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca, Cuma Namazı kıldırmak ve Avrupa’da bir dizi sohbet vermek için gittiği Brüksel’de eşi ile birlikte gözaltına alındı. 12 saat gözaltında tutulan Balkanlıoğlu gelen tepkilerin ardından serbest bırakıldı.

Abdulmetin Balkanlıoğlu kimdir?

Abdulmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş