Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:38, 20 Mayıs 2018 Pazar
23:39, 15 Mayıs 2018 Salı

  • Paylaş
Hamas: İsrail'in halkımızın iradesini kırma çabaları başarısız oldu
Hamas: İsrail'in halkımızın iradesini kırma çabaları başarısız oldu

Hamas Sözcüsü Hazım Kasım tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Eylemlere gösterilen bu katılım, her zaman olduğu gibi İsrail'in halkımızın iradesini kırma çabalarının başarısız olduğunu gösteriyor." denildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hamas, Filistinlilerin, bugün de "dönüş" yürüyüşlerine katılmaya devam etmesinin, "İsrail'in, iradelerini kırma çabalarının başarısız olduğu" anlamını taşıdığını söyledi.

Kasım, Filistin halkının işgalci güçlerden özgürlüğünü geri almak için çaba sarf etmeye devam ettiğini kaydetti.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü olan Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri gösteriler düzenliyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Aralık 2017'de Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ve ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını açıklamasından sonra yeni büyükelçilik binası dün yapılan resmi törenle açılmıştı.

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu şehit edilen Filistinlilerin sayısı 62'ye yükseldi.İlgili Konular Hamas filistin İsrail Gazze
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş