110 kişinin öldüğü Küba'da düşen uçağın kara kutusu bulundu | Amerika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:37, 25 Haziran 2018 Pazartesi
12:41, 20 Mayıs 2018 Pazar

  • Paylaş
110 kişinin öldüğü Küba'da düşen uçağın kara kutusu bulundu
110 kişinin öldüğü Küba'da düşen uçağın kara kutusu bulundu

Küba'nın başkenti Havana'da, kalkışından kısa süre sonra düşen Boeing 737 tipi yolcu uçağının kara kutularından birisine ulaşıldı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Küba'nın başkenti Havana'da cuma günü kalkışından kısa süre sonra düşen Boeing 737 tipi yolcu uçağındaki 110 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Küba Ulaştırma Bakanı Adel Yzquierdo Rodriguez, 113 kişinin bulunduğu Havana'dan Holguin kentine gitmek üzere Jose Marti Uluslararası Havalimanı'ndan havalandıktan kısa bir süre sonra düşen yolcu uçağında yaşamını yitirenlerin sayısını 110 olarak açıkladı.

Havana'daki Calixto Garcia Hastanesi Müdürü Carlos Alberto Martinez, uçaktan kurtulan 3 kişinin hastanede tedavi altında olduğunu belirterek, bu kişilerin durumunun ağır olduğunu ifade etti.

Devlet Başkanı Miguel Mario Diaz-Canel Bermudez, uçağın düşme nedeninin araştırılması için özel komisyonun oluşturulduğunu kaydetti.

Dün uçağın kara kutularından birine ulaşılmıştı.

Uçağın, Cubana Havayolları tarafından Meksikalı bir şirketten kiralandığı açıklanmıştı.

 

 İlgili Konular yolcu uçağı Küba
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş