Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:19, 20 Haziran 2018 Çarşamba
00:37, 13 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Vuçiç'den Sırplar'a: Kosova ordusuna katılmayın
Vuçiç'den Sırplar'a: Kosova ordusuna katılmayın

Avrupa Birliğinden bir tasarı önerisinin geldiği söylemlerini yalanlayan Sırbistan Başkanı Aleksandar Vuçiç, Kosovalı Sırplara çağrı yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 

Sırbistan Başkanı Aleksandar Vuçiç, Sırbistan’a Kosova ile nihai çözüm konusuna ait Avrupa Birliğinden bir tasarı önerisinin geldiği söylemleri yalanladı.

m.kosovahaber.net sitesinin haberine göre Vuçiç, “Kosova ile anlaşmaya ait herhangi bir öneriyi içeren mektup gelmedi, bazı diğer önerileri gördüm ve karşı geldim, ciddi bir şey geldiğinde sizleri haberdar ederim” şeklinde konuştu.

ABD MÜZAKERELERE DAHİL OLURSA

Moskova’nın Priştine ve Belgrat diyaloguna dahil olması için ilgi göstermesine de değinen Vuçiç, ABD bu müzakerelere dahil olursa o zaman Rusya’nın da dahil olmasının Sırbistan çıkarından olacağını söyledi.

Vuçiç bu demecinde aynı zamanda Kosvalı Sırplara Kosova Ordusuna katılmamalarına çağrı yaparak, Sırp halıkının sadece bir ordusu o da Sırbistan ordusu olduğunu ifade etti.

Kosova’nın bir köyünden Sırpların Kosova ordusunun kurulmasına katılmaya hazır olduğunu hatırlatan Vuçiç, bir kez daha bunun olagelmemesi için çağrı yaparak, Kosova’nın ordu kurma hakkı olmadığını da sözlerine ekledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş