3.Uluslararası Sağlık Turizmi kongresi | Makale-Yorum | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:39, 23 Haziran 2018 Cumartesi
Güncelleme: 21:54, 14 Eylül 2010 Salı

  • Paylaş
3.Uluslararası Sağlık Turizmi kongresi
3.Uluslararası Sağlık Turizmi kongresi

Sağlık Turizm Derneği, Kültür Bakanlığ'ının katkılarıyla 3.Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi düzenliyor.


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bir gelenek haline gelen “Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi”nin üçüncüsünü 3-6 Aralık 2010 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. İlkini 2008 yılında, ikincisini 2009 yılında yurtiçinde ve yurtdışından 400’e yakın katılımcı ile yapılan kongrede bu yıl da Sağlık Turizmi alanında daha somut adımların atılması hedefleniyor.

Kongrede Sağlık Turizminde Standartlar, Pazar analizi, Ortadoğu Pazarı, İnsan Kaynakları, Yabancı Doktorların Çalıştırılması, Tıp Bilişimi, Sağlık Turizminde Sağlık Bakanlığı ve Üniversitelerin Rolü gibi konular geniş şekilde değerlendiriliyor. Ayrıca, kongreye devlet ve hükümet temsilcilerinin katılımlarının sağlanması suretiyle sektörün sorunlarının bizzat yetkililerle ele alınması ve olası çözümler üzerinde görüş alışverişinde bulunulması düşünülüyor.

Bu kongrede  farklı olarak; gerek yurt içinden gerekse özellikle Ortadoğu Ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’nden konunun uzmanlarının yanı sıra ciddi oranda yatırımcı ve iş adamlarının davet edilerek, söz konusu ülkeler ve Türkiye’deki muhatapları arasında yatırım ve işbirliğinin gerçekleşmesine katkı sağlanması.

3-6 aralık tarihleri arasında İstanbul Grand Cevahir Hotel’de yapılacak olan kongre hakkında geniş bilgi ve detaylı program için www.saglikturizmi2010.org internet adresinden takip edilebilir.
 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş