Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:32, 25 Mayıs 2018 Cuma
17:42, 27 Aralık 2011 Salı

  • Paylaş
İlk çocuk dergileri Bağcılar'da
İlk çocuk dergileri Bağcılar'da

1869 - 1928 yılları arasında yayımlanan 54 çocuk dergisinden oluşan sergi Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi'nde çocuk dergileri sergisi açıldı. Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri Kültür-Sanat Kulübü tarafından organize edilen sergide Ayşe Kasap ve Nusret Sönmez'in çalışmasından oluşan 1869'dan 1928'de yayınlanan Osmanlıca çocuk dergileri sergileniyor. Sergi kapsamında, söz konusu tarihlerde yayınlanan toplam 54 çocuk dergisi bulunuyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi 15 Ocak'a kadar gezilebilecek.

"Tüm hemşehrilerimizi sergiyi gezmeye davet ediyorum" diyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Bilgi Evi öğrencilerimizi böyle güzel bir serginin Bağcılar'da açılmasını sağladıkları için tebrik ediyorum" dedi.

Sergi açılışına Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş