Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:30, 25 Mayıs 2018 Cuma
09:53, 04 Şubat 2012 Cumartesi

  • Paylaş
'Sağlıkta yeni dönem' tartışılıyor
'Sağlıkta yeni dönem' tartışılıyor

Sağlık alanında yapılan yeni düzenlemeler Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından düzenlenen sempozyumda ele alınacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı, sağlık alanında yapılan düzenlemeleri ve bunların getirdiklerini düzenlediği sempozyumda masaya yatırıyor.

'Sağlıkta Yeni Dönem: Ne Bekleniyordu, Ne Yapıldı, Ne Olmalı?' Sempozyumu bugün İstanbul'da Zeytinburnu Kültür Merkezi'nde düzenleniyor.

Sempozyuma Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Sağlık Müdürü Ali İhsan Dokucu'nun da katılması bekleniyor.

Program, Türkiye sağlık sisteminde yaşanan değişim ve dönüşüm çalışmasının nasıl var olduğunu, hangi sorunları çözmeyi amaçladığını ve bu arada uygulamada ne tür sorunların ortaya çıkabileceğinin anlaşılmasını amaçlıyor.

Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından düzenlenen sempozyumda  konular şu başlıklardan oluşuyor:

"Ana Hatlarıyla Teşkilat Yasası Ve Hedeflenen Değişimler, Sağlık Yöneticileri Açısından Yeni Teşkilat Yasası, Sağlık Çalışanları Açısından Yeni Teşkilat Yasası, Hasta Hakları, Geri Ödeme Kuruluşları, Özel Sağlık Hizmet Sunucuları Açısından Yeni Teşkilat Yasası."

Sempozyumun katılımcıları ise şu isimlerden oluşuyor:

"Hüseyin Çelik, Ali İhsan Taşçı, Prof. Dr. Mustafa Samastı, Prof. Dr. Nihat Tosun, Doç. Dr. Özgür Yiğit, Yard. Doç. Dr. Hakan Ertin, Ahmet Mehmet Ünlü, Prof. Dr. Murat Karaşen, Uz. Dr. İbrahim Topçu, Uz. Dr. Hasan Çağıl, Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Prof. Dr. Tevfik Özlü, Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu, Op. Dr. Reşat Bahat, Mehmet Demir."Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş