Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:41, 23 Nisan 2018 Pazartesi
Güncelleme: 17:47, 03 Mart 2012 Cumartesi

  • Paylaş
Silüet Gölgesinde İstanbul
Silüet Gölgesinde İstanbul

Silüet Gölgesinde İstanbul

 

RAPOR ve TOPLANTI METNİ

FORUM

VİDEO

- 

Aynur Erdoğan-DÜBAM- Dünya Bülteni

Bu ayki Yuvarlak Masa Toplantımızda ‘Silüet Gölgesinde İstanbul’u konuştuk. Silüet tartışmalarını sağlam bir zeminde yürütebilmek amacıyla yakın tarihimizde uygulanan kent politikalarını masaya yatırdık. İstanbul’un tarihi kimliğinin değişmesiyle sonuçlanan bu politikaların modernleşme tarihimizle yakından alakalı olduğu tespitiyle toplantıda İstanbul’un geçmiş ve geleceğini geniş perspektifle ele aldık. 

Akademisyen ve sivil toplum aktivistlerinden oluşan katılımcılarımızla konuyu her açıdan ele almaya çalıştık. Katılımcılarımız Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Programında öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Aynur Can, Kırklareli Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Murat Şentürk, Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Arı ve yine Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özdemir.

 

*

RAPOR ve TOPLANTI METNİ  -   VIDEO

*Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş