Kongo'da ölü sayısı 213'e yükseldi! | Afrika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:44, 25 Mayıs 2018 Cuma
Güncelleme: 14:33, 05 Mart 2012 Pazartesi

  • Paylaş
Kongo'da ölü sayısı 213'e yükseldi!
Kongo'da ölü sayısı 213'e yükseldi!

Dün bir silah deposunda meydana gelen şiddetli patlamaların ardından bugün de küçük çaplı patlamaların devam ettiği bildiriliyor.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kongo'nun başkenti Brazzaville'de dün bir silah deposunda meydana gelen şiddetli patlamaların ardından bugün de küçük çaplı patlamaların devam ettiği bildiriliyor.

Polisin patlamaların olduğu bölgeyi kordon altına aldığı belirtilirken, itfaiyenin de yangını söndürme çalışmalarını sürdürdüğü kaydediliyor.

Brazzaville'in en büyük morgunun önünde büyük bir kalabalık toplanırken, patlamalarda ölenlerin sayısının ise 213'e yükseldiği ifade ediliyor. Morg yetkilileri dün 136 cesedin getirildiğini doğrularken, yakınlardaki bir hastane ise 70 kişinin cesedinin hastaneye getirildiğini bildirdi.

Associated Press haber ajansı muhabiri de bu sabah morga 7 kişinin cesedinin daha getirildiğini söyledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş