Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


17:31, 25 Mayıs 2018 Cuma
Güncelleme: 01:18, 30 Temmuz 2012 Pazartesi

  • Paylaş
Unutkanlık için birebir
Unutkanlık için birebir

Uzmanlar, unutkanlık, hafıza kaybı ve alzheimer hastalığı olan hastalara karabaş otu çayını önerdi.

Yüzlerce değişik hastalıkta karabaş otunun elma kadar yan etkisiz, semizotu kadar önemli bir bitkisel gıda takviyesi olduğu belirtildi.

Karabaş otunun dünyada eşi benzeri olmayan bir şifalı bitki olduğunu ifade eden Dr. Ömer Coşkun, sadece Türkiye’de yetişen bu bitkinin, damar duvarını süpürge gibi temizleyebilme özelliği taşıdığını vurguladı.

Karabaş otunun içinde beyine çok faydalı antioksidanların bulunmakta olduğunu belirten Dr. Coşkun, "Vücutta bulunan binlerce kilometrelik damar sisteminin açık olması ve dolaşımın düzenli olması sağlık için gereklidir. Sigara, stres, kolesterol ve şeker hastalığı gibi sebeplerle damarlar tıkanmaktadır. Tedbir amaçlı karabaş otu kullanılabilir. En pratik şekilde bir tatlı kaşığı karabaş otu bir su bardağı sıcak suda 5 dakika beklemek suretiyle kullanılabilir” dedi.

Günde iki kez alınacak karabaş otu çayının özellikle damarlara büyük faydası bulunduğunu ifade eden Dr. Ömer Coşkun, şunları kaydetti:

“Unutkanlık, hafıza kayıpları ve alzheimer hastalığına karabaş otunun etkili olduğu görülmüştür. 20 gün kullanıldıktan sonra etkileri hissedilmiştir. Kan-beyin bariyerini geçen karabaş otu, beyinde tıkanık damarları açmaktan beyin omurilik sıvısının dolaşımını rahatlatmaya kadar birçok özelliği barındıran mükemmel şifalı bir bitkidir.”

Kaynak: Ajanslar

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş