Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:45, 27 Mayıs 2018 Pazar
Güncelleme: 13:48, 16 Aralık 2012 Pazar

  • Paylaş
YÖK Yasası'ndaki değişiklik ne getiriyor?
YÖK Yasası'ndaki değişiklik ne getiriyor?

DUBAM yeni YÖK yasa taslağına dair soruşturma dosyası hazırladı. Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Yrd. Doç. Dr. Alim Arlı ve Dr. Yusuf Alpaydın'ın görüşlerini alarak YÖK yasa taslağını ve Türkiye'de yüksek öğrenimin temel meselelerini tartıştı.

Dünya Bülteni / DUBAM

Yüksek öğrenim kurumlarına ilişkin yeniden yapılanmaya gidilirken bu alanın en tartışmalı kurumu olarak YÖK’ün yasal çerçevesinin geniş toplumsal katılımla değiştirilme ve reforme edilmesi yönünde adımlar atıldı. Bu taslağın teknik boyutlarına ilişkin birçok tartışma gerçekleştirildi. Ve aslında yasa taslağında mündemiç ruha ilişkin de konuşuldu, yazıldı, çizildi. DÜBAM (Dünya Bülteni Araştırma Masası) olarak biz de konunun uzmanı isimlerle bir soruşturma dosyası hazırlayarak yeni yasa taslağından hareketle yüksek öğrenimin temel meselelerini tartıştık. Soruşturma dosyasına katkıda bulunan isimler: İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi ve Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, Pamukkale Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi ve YÖK Başkan Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Alim Arlı ve İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümünde “Yükseköğretim Sistemi İle İşgücü Piyasaları Arasındaki Uyum Düzeyinin Analizi” üzerine doktora çalışması yapan Yusuf Alpaydın.

YÖK yasa taslağı soruşturma dosyasını okumak için tıklayınız.İlgili Konular YÖK YÖK yasa
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş