Tarihten günümüze Patani / Mehmet Özay | Güneydoğu Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:30, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 07:46, 28 Haziran 2013 Cuma

  • Paylaş
Tarihten günümüze Patani / Mehmet Özay
Tarihten günümüze Patani / Mehmet Özay

Tıpkı dün olduğu gibi bugün de Bangkok yönetiminin doğrudan yönetimi Patani Müslümanlarınca ciddi bir karşılık bulmamaktadır. Gene Kral III. Rama’nın görüşlerine başvurarak dile getirmek gerekirse, Bangkok yönetimi ile Müslüman Malaylar ‘yağla su mesabesinde olup’ hiçbir şekilde birbirleriyle karışmaları mümkün değildir.

Dünya Bülteni - DÜBAM

Tüm çarpıtmalara, müdahalelere rağmen, dini ve geleneksel değerlerin görece yoğun olarak hissedildiği bu toplumda yeniden inşa süreçlerinin halkın değerleriyle örtüşecek modellemeler üzerinden yapılmasında fayda vardır. Yoksa, bu toplumları halkın sosyal hafızasının bir ürünü olarak ortaya koyacakları itirazlara yönelik göstermelik tatmin bağlamında dine ve geleneğe yer vermekten, öte yanda bu halkı zamanla içinde yer aldığı geniş Budist-Tay toplumunun ekonomik ve kültürel yönelimlerine sokacak sosyal mühendisliklere yol açacak girişimlerden kaçınılmalıdır. 

Dosyayı okumak için tıklayınız.İlgili Konular patani Mehmet Özay
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş