Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:48, 24 Mayıs 2018 Perşembe
14:12, 14 Şubat 2014 Cuma

  • Paylaş
Diyarbakır Adliyesi'nde Şemdin Sakık alarmı
Diyarbakır Adliyesi'nde Şemdin Sakık alarmı

Şemdin Sakık'ın tanık olarak dinlenmek için getirildiği Diyarbakır Adliyesi'nde, olağanüstü güvenlik önlemleri alındı

Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde ömür boyu hapis cezasını çeken, PKK'nın üyelerinden Şemdin Sakık'ın tanık olarak dinlenmek için getirildiği Diyarbakır Adliyesi'nde, olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

Şemdin Sakık, bugün sabah saatlerinde cezaevinden yoğun güvenlik önlemleri altında Diyarbakır Adliyesi'ne getirildi. Muş'ta 9 kişinin bir ahırda infaz edilmesiyle ilgili davada tanık olan Şemdin Sakık'ın, Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifadesi alındı. Sakık'ın ifade vermesi sırasında duruşma salonunun kapıları kilitlenirken, Ağır Ceza Mahkemelerinin bulunduğu koridorun yarısı güvenlik nedeniyle kapatıldı. Şemdin Sakık'ın ifadesinin alınması sırasında adliyenin giriş kapısı da kapatılarak, adliyede işi olanlar, başka kapıdan giriş yapmak zorunda kaldı.

Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ifadesinde Şemdin Sakık'ın, bu olayın Bolu'dan gelen komando birliği tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği kanaatinde olduğunu söylediği ileri sürüldü.

 

Kaynak: Ajanslarİlgili Konular Şemdin Sakık
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş