Irak'ta Türkmen siyasetçi öldürüldü | Irak | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:05, 18 Haziran 2018 Pazartesi
Güncelleme: 22:24, 17 Mart 2014 Pazartesi

  • Paylaş
Irak'ta Türkmen siyasetçi öldürüldü
Irak'ta Türkmen siyasetçi öldürüldü

Irak Türkmen Cephesi Raşidiye nahiyesi sorumlusu Zahid İsmail, uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Raşidiye nahiyesi sorumlusu Zahid İsmail'in evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde kimliği belirsiz silahlı kişilerin, evinin önünde kurşun yağmuruna tuttuğu İsmail, olay yerinde hayatını kaybetti.

ITC Lideri Erşed Salihi, partilerinin Raşidiye nahiyesi sorumlusu Zahid İsmail’in suikaste kurban gittiğini söyledi. "Saldırının kimler tarafından ve ne amaçla yapıldığını biliyoruz" diyen Salihi, Irak hükümetinin bu saldırılara göz yumduğunu ileri sürerek, "Hükümet, saldırganları yakalamak için herhangi bir girişimde bulunmuyor. Daha önce ben de beş kez suikaste uğradım. Maalesef Türkmenlerin can güvenliği kalmadı" diye konuştu.

Türkmenleri bölgeden çıkarmak için silahlı saldırıların düzenlendiğini savunan Salihi, Musul Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıda bulunarak, Raşidiye’nin kontrol altına alınmasını ve nahiyeye giriş çıkışların kimlik kontrolüyle yapılmasını istedi.

 

 İlgili Konular Türkmen ırak
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş