Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:01, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
18:27, 07 Temmuz 2014 Pazartesi

  • Paylaş
Tren vagonları devrildi Boeing’ler nehre düştü
Tren vagonları devrildi Boeing’ler nehre düştü

ABD’de Boeing’in 737 tipi uçaklarının gövdeleri, 777 ve 747 tipi uçakların parçalarını taşıyan 90 vagonlu tren Montana’da raydan çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünyanın bir numaralı uçak üreticisi Boeing, önceki gün sıra dışı bir kaza haberiyle şoke oldu. ABD’de Boeing’in 737 tipi uçaklarının gövdeleri, 777 ve 747 tipi uçakların parçalarını taşıyan 90 vagonlu tren Montana’da raydan çıktı.

19 vagonu devrilen trendeki 3 adet Boeing 737 gövdesi Clark Fork nehrine düştü. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, Boeing şirketinin maddi kaybının büyük olabileceği tahmin ediliyor.

Boeing 737 tipi uçağa ait 6 adet gövde ve uçak parçaları perşembe günü ABD’nin Kansas eyaletinde, Wichita kentinden trene yüklendi. Boeing’in Washington’daki üretim merkezine doğru yola çıkan tren, Superior Gölü’nün 30 kilometre doğusunda raydan çıktı.

Montana Tren Yolu sözcüsü Lynda Frost, kazanın nedeninin henüz belirlenemediğini ama hızın neden olmadığını söyledi. Frost, bölgede hız sınırının 35 km olduğunu hatırlattı. Uzman ekiplerinin hasar tespiti için çalışmaya başladıklarını hatırlatan Boeing sözcüsü Doug Alder, “Hasarı tespit ettikten sonra üretimimize darbe vurup vurmayacağını söyleyebiliriz.” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.İlgili Konular tren kazası
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş