1961'de NASA'da çalışma günleri | Bir Zamanlar | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


05:13, 23 Haziran 2018 Cumartesi
Güncelleme: 21:00, 19 Aralık 2014 Cuma

  • Paylaş
1961'de NASA'da çalışma günleri
1961'de NASA'da çalışma günleri

Bilim adamları yörünge, uydu vb hesaplamalarını yapmak için matematik ve fizik formüllerini karatahtaya yazarlardı.

Bilgisayarlı dönem gelmeden önce, NASA çalışanları bildiklerini daha deneysel ortamlara aktarırlardı, bunun için de tebeşir, tahta gibi malzemeler kullanırlardı. Bilim adamları, yörünge hesaplamalarını, navigasyonları veya uydu yörüngelerini hesaplamak için matematik ve fiziği kullanırlardı. Hesaplamalar uzun ve sıkıcı olabiliyordu.

Bu fotoğraf için söylenebilecek şey ise, galiba fotoğrafçının bilimadamlarından tahtayı dolu göstermesi için karmaşık görünen formüller yazmalarını istemiş olabileceği... Bu yüzden tahtada herhangi bir 'hesaplama' yerine sadece referans alınan formülleri görüyoruz. Âdil bakmak gerekirse, onlar 'Uzay Yarışı'nın ortasındalardı ve genelgeçer formüllerin dışındaki hesaplamalarını yazmaları herhalde beklenemezdi.


Formüllerin yazılı olduğu tahtada hiçbir hesaplama yok, sadece referans alınan rakamlar bulunuyor.İlgili Konular NASA bilim adamları 1961
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş