İstanbul'da Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:11, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
Güncelleme: 00:08, 03 Ocak 2015 Cumartesi

  • Paylaş
İstanbul'da Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi
İstanbul'da Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi

Vatandaşlar, Tarabya Mekke Nur ve Şehzadebaşı camilerinde Sakal-ı Şerif'i yakından görme imkanı buldu.

Tarabya Mekke Nur Camisi'nde vatandaşlar, Mevlit Kandili dolayısıyla Sakal-ı Şerif'i yakından görme imkanı buldu. 

Mevlit Kandili münasebetiyle camide, Erenler İlim ve Hizmet Vakfı ile Efendim İlim ve Yardımlaşma Derneği tarafından program düzenlendi. 

Yatsı namazı sonrası Mahmut Ustaosmanoğlu'nun damatlarından Mahmut Eren tarafından cemaate gecenin önemi anlatıldı. Konuşma, toplu dua ile sona erdi. 

Bahçeköy Meydan Camisi imamı Kurra Hafız Faysal Kara'nın Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından sanduka içinde getirilen cam fanustaki Sakal-ı Şerif, önce erkeklere, daha sonra da kadınlara gösterildi. Sakal-ı Şerif'i yakından görme imkanı bulan vatandaşlar tekbir ve salavat getirdi. Vatandaşlar, Sakal-ı Şerif'e yoğun ilgi gösterdi. 

Öte yandan, BİNDER İnsan ve Çevre Derneği tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla Şehzadebaşı Camisi'nde "Peygamber Efendimizi Anma Programı" düzenlendi. 

Programa çok sayıda vatandaş katıldı. Görevliler tarafından 7 kat bez içerisindeki sedef kaplamalı sandıktan çıkarılan Sakal-ı Şerif'e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: AA

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş