Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:23, 24 Mart 2018 Cumartesi
Güncelleme: 14:07, 09 Mart 2015 Pazartesi

  • Paylaş
Arnavutluk'un eski başbakanı ifade verdi
Arnavutluk'un eski başbakanı ifade verdi

Arnavutluk'un eski başbakanlarından Sali Berişa, milletvekili Tom Doshi'ye yönelik suikast iddiaları dolayısıyla savcılıkta ifade verdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arnavutluk'un eski başbakanlarından Sali Berişa, milletvekili Tom Doshi'ye yönelik suikast iddiaları dolayısıyla savcılıkta ifade verdi.

Berişa, ifade sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, meselenin aydınlatılmasına katkıda bulunmak amacıyla savcılığın çağrısına olumlu yanıt verdiğini belirterek, savcılıkta verdiği ifadenin gizli kalacağını söyledi.

Başbakan, meclis başkanı ve içişleri bakanının söz konusu suikast senaryosunu altı ay boyunca gizli tuttuğunu ileri süren Berişa, "Devlet mafyası gibi, bu meseleyi kendi aralarında saklayarak, adalete teslim etmediler. Bu süre içerisinde de bu utanç verici senaryodaki önemli tanıkları ortadan kaldırmak için çalıştılar" ifadesini kullandı.

Berişa, meselenin siyasi birtakım amaçlar için gizli tutulduğunu belirterek, adaletin sağlanması için 12 Mart'ta protesto düzenlenmesi çağrısında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Arnavutluk Sosyalist Partisi'nden ihraç edildikten sonra Başbakan Edi Rama'ya yönelik ağır eleştirilerde bulunan milletvekili Tom Doshi, Arnavutluk Meclis Başkanı İlir Meta'nın kendisini öldürtmek istediğini ileri sürmüştü.

İddialar üzerine harekete geçen Arnavutluk Başsavcılığı, ifadesini almak üzere Doshi'yi savcılığa çağırmış, ardından konuya ilişkin Başbakan Rama, Meclis Başkanı Meta, İçişleri Bakanı Saimir Tahiri de savcılıkta ifade vermişti.

Öte yandan, önceki gün de ana muhalefetteki Arnavutluk Demokratik Partisi, suikast iddiaları hakkındaki bilgileri gizlediklerini öne sürerek, İçişleri Bakanı Samir Tahiri ile Emniyet Genel Müdürü Artan Didi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş