Hawking'e göre Dünya'nın bin yılı kaldı | Bilim Teknoloji | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:03, 18 Haziran 2018 Pazartesi
10:56, 29 Nisan 2015 Çarşamba

  • Paylaş
Hawking'e göre Dünya'nın bin yılı kaldı
Hawking'e göre Dünya'nın bin yılı kaldı

Fizik Profesörü Stephen Hawking, dünya üzerinde insanlık serüveninin en fazla bin yıl daha sürebileceğini iddia etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ünlü fizik profesörü Stephen Hawking, önümüzdeki bin yıl içinde, dünyayı terk etmemesi halinde insanlığın yok olacağını iddia etti.

Avustralya’nın Sydney şehrindeki Opera Evi’ndeki programa hologram görüntüsüyle katılan Hawking, “İnsanlığın geleceği için uzayı keşfetmeye devam etmeliyiz. Başka gezegenlere gitmeden, üzerinde yaşadığımız bu kırılgan gezegende bir bin yıl daha var olabileceğimizi zannetmiyorum.” dedi.

73 yaşındaki Hawking’in iki kamerayla hologram efektiyle Amerika’daki evinde çekilen konuşması, San Jose’de işlenerek, Sydney Opera Evi’ne aktarıldı. Programı Hawking’in yazar olan kızı Lucy Hawking sundu.

Hawking, “Zayn’ın, One Direction müzik grubundan ayrılması için ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise “Nihayet birisi bizim için gerçekten çok önemli bir soru sordu.” cevabını verdi.İlgili Konular Stephen Hawking
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş

Yorum
yanlis hesaplamis
Abdullah Ozturk
Hayir dunyanin 1000 degil 1007 yili kaldi :) Bugun yasayanlardan aksini gorecek kimse kalmayacak olduguna gore, salla babam gitsin..
17/05/2015, 12:24