Tanzanya'da mülteciler kolera ile mücadele ediyor | Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:50, 25 Mayıs 2018 Cuma
Güncelleme: 17:38, 22 Mayıs 2015 Cuma

  • Paylaş
Tanzanya'da mülteciler kolera ile mücadele ediyor
Tanzanya'da mülteciler kolera ile mücadele ediyor

Tanzanya'ya sığınan Burundili mülteciler arasında her gün biraz daha artan kolera salgınında ölüm haberleri gelmeye başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Burundi'de geçtiğimiz haftalarda meydana gelen başarısız askeri darbe girişiminin ardından ülke sokakları sakinleşmiyor. Bu durumdan dolayı, ülkeden ayrılarak komşu ülkelere sığınanların sayısı 110 bine ulaştı. Burundi'den kaçarak Tanzanya'ya sığınanlar arasında kolera salgını görülmeye başlandı. Salgın gitgide yayılırken, ölüm haberleri gelmeye başladı. 

Tanzanya'da 3 binden fazla Burundili mülteci arasında kolera salgını başladı. Birleşmiş Milletler tarafından yapılan açıklamada Tanzanya'da bulunan 3 bin Burundili mültecinin bulunduğu bölgelerde kolera salgınının arttığını bildirdi.

Tanzanyalı bir sağlık yetkilisinin Reuters'a yaptığı açıklamada, Kigoma yakınındaki Tanganika Gölündeki kirli sudan yayılan hastalıktan, Kagunga ve Nyarugusu köylerinde en az 33 kişi öldü.

BM mülteci dairesi sözcüsü Adrian Edwards yaptığı açıklamada "Bugüne kadar yaklaşık 3 bin salgın vakası bildirildi. Durum daha da kötüye gitmektedir, özellikle Kagunga ve yakın bölgelerde günde 300-400 yeni vaka haberi alıyoruz" dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş