"Bereket Konvoyu" yola çıktı | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:41, 19 Haziran 2018 Salı
19:37, 12 Haziran 2015 Cuma

  • Paylaş
"Bereket Konvoyu" yola çıktı

Bayrampaşa Belediyesi'nin "Bereket Konvoyu", ramazanda Balkan ülkelerinde yaşayan Müslümanları ziyaret etmek amacıyla yola çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bayrampaşa Belediyesi tarafından ramazanda Balkan ülkelerine yönelik 11 yıldır düzenlenen "Bereket Konvoyu" törenle uğurlandı. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Balkan ülkelerinde yaşayan Müslümanları ziyaret edecek konvoy, 9 ülkenin 22 şehrinde iftar verecek. Kültürel etkinliklerin de yapılacağı etkinlik kapsamında konvoyun gideceği yerlerde meydanlarda çadır kurulacak, sokak ve mahalle iftarları düzenlenecek.

Konvoyun yola çıkması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Atila Aydıner, Hırvatistan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Yunanistan, Kosova ile Arnavutluk'ta iftar ve kültür programları gerçekleştireceğini belirtti.

Konvoyda 100 kişiye yakın gönüllü bulunduğunu bildiren Aydıner, "Ekibimiz bir ay boyunca Balkanlar'daki soydaşlarımıza özel iftar sofraları hazırlıyor, kardeşlerimize yalnız olmadıklarını fazlasıyla hissettiriyor. Amacımız bir bardak su veya bir tabak çorbayı onlara götürmek değil, aynı gönüllerde, aynı sofralarda buluşmak. Bir milyon soydaşımıza ulaşarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeyi ve morallerini yüksek tutmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Mehteran takımının konserinin ardından develerin de yer aldığı konvoyun hareket etmesiyle güvercinler uçuruldu.

Konvoyda 4 tır, 2 otobüs, 4 minibüs, bir jeneratör aracı ve bir canlı yayın aracı bulunuyor. Konvoy, 60 bin kilometre yol kat edecek.

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş