Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:00, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
Güncelleme: 07:51, 29 Haziran 2015 Pazartesi

  • Paylaş
Eski sertifikaların ehliyete dönüştürülmesi için son hafta
Eski sertifikaların ehliyete dönüştürülmesi için son hafta

2013'ten önce alınan sertifikalar 3 Temmuz'a kadar ehliyete dönüştürülmemesi halinde geçersiz sayılacak...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

2013'ten önce hak kazandığı sürücü serifikasını ehliyete dönüştürmeyen adaylar için son tarih 3 Temmuz 2015. Sürücü adayları bu tarihe kadar herhangi bir emniyet müdürlüğünden ehliyetini almak zorunda. sürücü sertifikaları iptal olacak ve tekrar sınava girmeleri gerekecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Değişiklikle, 29 Mayıs 2013'te yürürlüğe giren yönetmeliğin, yürürlük tarihi ve öncesinde sertifika almaya hak kazandıkları halde sürücü kurslarından sertifikalarını almayanlar ya da sertifikalarını aldıkları halde trafik şube müdürlüklerine gitmeyerek sürücü belgesine dönüştürmeyenlere tanınan süre, 3 Temmuz mesai saati sonunda doluyor.

Verilen sürede sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erecek.

Söz konusu süre daha önce 29 Mayıs 2015 olarak açıklanmış, ancak trafik şube müdürlüklerindeki yoğunluk sebebiyle 3 Temmuz'a ertelenmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş