Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:28, 27 Mayıs 2018 Pazar
13:13, 29 Haziran 2015 Pazartesi

  • Paylaş
Ukrayna Kırım sınırındaki yasağı kaldırdı
Ukrayna Kırım sınırındaki yasağı kaldırdı

Ukrayna'nın 25 Haziran'da Kırım sınırına uyguladığı tek taraflı sınır geçiş yasağı 27 Haziran'da iptal edildi

Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) Sınır Muhafaza İdaresi, Ukrayna’nın Kırım'a gıda ve benzer ürünleri taşıyan kamyonların geçişine izin verdiğini belirtti.

FSB Sınır Muhafaza İdaresi’nin yaptığı açıklamada, “26 Haziran’ı 27 Haziran’a bağlayan gece kamyonların sınırdan geçişi yeniden başladı” diye bildirildi.

FSB, Ukrayna’nın 25 Haziran tarihinde Kalançak ve Çaplınka kontrol noktalarında geçişleri tek taraflı olarak yasakladığı için 6 kilometre uzunluğunda araç kuyruğunun oluştuğunu ifade etti. Geçişin sadece Çongar kontrol noktasından yapıldığı belirtildi.

Daha önce Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) Sınır Muhafaza İdaresi, Ukrayna’nın Kırım'a gıda ve benzer ürünleri taşıyan kamyonların geçişini yasakladığını bildirmişti.

Ukrayna Sınır Güvenlik Teşkilatı ise, söz konusu geçici tebdirin, Ukrayna Güvenlik Servisi’nin (SBU) gerçekleştiği denetimden kaynaklandığını bildirdi. Denetim işlemleri tamamlandıktan sonra kamyonlara geçiş izni verildi.

Kaynak: Kırım Haber Ajansıİlgili Konular kırım Ukrayna Rusya FSB
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş