Kızıltepe’de bin 500 Suriyeliye iftar | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:27, 19 Haziran 2018 Salı
22:56, 13 Temmuz 2015 Pazartesi

  • Paylaş
Kızıltepe’de bin 500 Suriyeliye iftar

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin’in Kızıltepe ilçesine yerleşen bin 500 Suriyeliye kaymakamlık tarafından iftar verildi

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Mardin’in Kızıltepe ilçesine yerleşen bin 500 Suriyeliye kaymakamlık tarafından iftar verildi.

Kaymakamlık binası önünde düzenlenen iftar programında konuşan Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, Suriye’deki iç savaştan kaçan Suriyelilerden 15 bininin ilçede yaşamını sürdürdüğünü söyledi.

Sığınmacılardan bin 500'üne yönelik iftar programı düzenlediklerini ifade eden Ermiş, "İlçemize sığınan Suriyelilerle Kadir Gecesi'nde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık" dedi.

Ermiş, iftara katılanların Kadir Gecesini kutladı.

İftara katılan Suriyeli Seydo Hısso, Kadir Gecesi'nde verilen iftar için teşekkür etti.

Salıh Hemo, 2 yıl önce Türkiye'ye geldiklerini anlatarak, Türkiye'deki vatandaşlardan memnun olduklarını aktardı.

Abdulnasır Melle Abdullah, Türkiye'de muhacir olduklarını belirterek, "Kaymakamdan çok memnunuz. Bize çok destek sundu. Hem Kızıltepeliler hem de Suriyeliler kendisinden razıdır. Allah onu ve Türk devletini muhafaza etsin, kaza ve belalardan korusun" diye konuştu.

Kaynak: AA

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş