Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:35, 27 Mayıs 2018 Pazar
10:07, 10 Ağustos 2015 Pazartesi

  • Paylaş
Şırnak'ta askeri helikoptere saldırı: 1 asker yaralı
Şırnak'ta askeri helikoptere saldırı: 1 asker yaralı

Şırnak Beytüşşebap'ta askeri helikoptere PKK'lıların yaptığı saldırıda bir asker yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde sikorsky helikoptere PKK'lılar roketar ve Doçka uçaksavar silahıyla ateş açtı. Saldırıda 1 asker ağır yaralanırken, PKK'lıların bulunduğu bölgeler kobra helikopterlerle bombalandı.

Beytüşşebap İlçesi'nde terhis olan ve izne giden askerleri Şırnak'a getirmek için havalanmakta olan Sikorsky helikoptere, PKK'lılar tarafından roketatar ve Doçka uçaksavarla ateş açıldı. Helikopterin isabet aldığı belirtilen saldırıda ilk bilgilere göre 1 asker ağır yaralandı. Yaralı asker helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Saldırının ardından Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan kobra helikopterler saldırıyı gerçekleştiren PKK'lıların bulunduğu alanları bombalayıp, yoğun ateş altına alındı. Bölgede PKK'lılar etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürüyor.İlgili Konular şırnak asker saldırı
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş