İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliği yeniden açılıyor | Dünya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:23, 25 Haziran 2018 Pazartesi
17:36, 20 Ağustos 2015 Perşembe

  • Paylaş
İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliği yeniden açılıyor
İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliği yeniden açılıyor

İngiltere'nin Tahran Büyükelçiliği, bu pazar Dışişleri bakanı Hammond'un katılımıyla yeniden açılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere, dört yıllık bir aranın ardından Tahran Büyükelçiliği’ni bu hafta sonu yeniden açıyor. Açılışa İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond katılacak.

Kasım 2011’de İran’a yönelik bir dizi yaptırım kararı alan İngiltere’nin Tahran Büyükelçiliği’ni saldırıların hedefi olmuştu. Büyükelçilik binasını kapama kararı alan İngiltere, Londra'daki İranlı diplomatları da sınır dışı etmişti.

Büyükelçilik binasının yağmalanması ve bazı belgelerin çalınması üzerine İngiltere de Londra'daki İran Büyükelçiliği'ni kapatıp diplomatları istenmeyen kişiler ilan etmişti.

İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond resmi olarak bu hafta sonu, 4 yıldır kapalı olan İngiltere’nin Tahran büyükelçiliğini açacaklarını açıkladı.

Hammond, bu haftasonu beraberinde işadamları ve yatırımcıların da bulunduğu bir grup heyetle Tahran'da olacak. Hammond, son 14 yılda İran’a giden ilk İngiltere dışişleri bakanı olacak.İlgili Konular İngiltere İran
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş