Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:43, 25 Haziran 2018 Pazartesi
11:57, 29 Eylül 2015 Salı

  • Paylaş
Kırgızistan seçimlerinde 600 gözlemci yer alacak
Kırgızistan seçimlerinde 600 gözlemci yer alacak

Kırgızistan'da 4 Eylül'de yapılacak seçimlerde 600 uluslararası gözlemcinin yer alacağı açıklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırgızistan’da seçimler ve Halkoylaması Merkez Kurumu, 4 Eylülde yapılacak meclis seçimlerini gözetleyecek uluslararası gözlemcilerin kayıt sürecinin devam ettiğini bildirdi. Şu ana kadar 600 uluslararası gözlemcinin kayıt yaptırdığı açıklandı.

Son olarak Bağımsız devletler Topluluğu ülkeleri temsilcileri yanında Endonezya ve Malezya Parlamenterlerini temsil eden gözlemciler kayıtlarını yaptırdı. Kırgızistan yasalarına göre, seçimleri denetlemek isteyen yabancı gözlemciler için kayıt işlemleri zorunlu. Mahalli gözlemciler için ise böyle işlem yapılmıyor.

Daha önce, 4 Eylülde yapılacak Meclis seçimlerini gözetlemek için AGİT’in 350 gözlemcisinin Bişkek’e geleceği bildirilmişti

Kırgızistan Merkez Seçim Kuruluna göre, meclisi seçimlerinde 14 partiden adaylar yarışacak.İlgili Konular Kırgızistan seçim
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş