Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:25, 24 Haziran 2018 Pazar
13:13, 16 Aralık 2015 Çarşamba

  • Paylaş
Hayvancılık Bakanlığı'ndan Şap virüsü alarmı
Hayvancılık Bakanlığı'ndan Şap virüsü alarmı

Şap hastalığı ile ilgili yeni tip bir virüsün tespit edildiği bu kapsamda 4 milyon 600 bin doz aşının bütün illere sevk edildiği açıklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şap hastalığı ile ilgili yeni tip bir virüsün tespit edildiğini, virüse karşı aşı üretim çalışmalarına başlandığını söyledi.

Bakan Çelik "Şap hastalığı ile ilgili yeni tip bir virüs tespit edildi. 29 Eylül'den bugüne kadar (hastalığın tespit edildiği) mihrak sayısı 217'ye ulaştı. Bakanlığımız bu konu ile ilgili birimlerimiz yoğun bir çalışma gösterdiler, bu mihrak sayısının 117'si söndürüldü, 100 mihrak şu anda aktif durumda. Bununla ilgili de tarım il müdürlerimiz devreye girdi. Dolayısıyla paniklik bir durum yok" dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik yeni tip virüse karşı aşı üretim çalışmalarına başlandığını, 4 milyon 600 bin doz aşının bütün illere sevk edildiğini kaydetti.İlgili Konular Faruk Çelik Şap
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş