Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:26, 24 Haziran 2018 Pazar
Güncelleme: 15:56, 18 Aralık 2015 Cuma

  • Paylaş
İtalya'da Hristiyan vurgulu ırkçı tabela
İtalya'da Hristiyan vurgulu ırkçı tabela

İtalya'nın Lombardiya bölgesindeki bir kasabanın girişine "Burası Batı kültürüne ve derin Hristiyan geleneklerine sahip bir kasabadır. Yerel kültür ve geleneklere saygı göstermeyenlerin buradan gitmeleri rica olunur" yazılı bir tabela asıldı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İtalya'nın yedi bin nüfuslu Pontoglio kasabasının girişine "Müslüman karşıtı" olarak yorumlanan uyarı levhası asıldı. Göçmen ve İslam karşıtı olarak bilinen bölgede yer alan kasabada, tabelanın Hristiyan geleneklerine vurgu yapması dikkat çekti.

Tabela hem sosyal medyada hem de siyaset dünyasında tartışılıyor.

Pontoglio kasabasını eleştiren Brescia kentinin Belediye Başkan Yardımcısı Laura Castelletti, "Ben laik bir ülkede yaşadığımızı sanıyordum. İtalya'da resmi dinin bulunmadığını sanıyordum" ifadelerini kullandı.

Pontoglio belediyesi geçen yaz da, özellikle oturma iznine başvuran yabancıların ihtiyaç duyduğu ve ülke genelinde 30-50 euro'ya çıkarılan "konaklama belgesinin" ücretini 425 euro'ya yükseltmesinin ardından "ayrımcılık" yapmakla suçlanmıştı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş