Nusaybin'de vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı | Genel | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:12, 26 Mayıs 2018 Cumartesi
Güncelleme: 20:32, 22 Aralık 2015 Salı

  • Paylaş
Nusaybin'de vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı
Nusaybin'de vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı

Mardin Valiliğince, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin ilçesinde Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlara kandil simidi ve süt dağıtıldı.

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mardin Valiliğince, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin ilçesinde Mevlit Kandili dolayısıyla vatandaşlara kandil simidi ve süt dağıtıldı.

Dört mahallede devam eden sokağa çıkma yasağının dün ilçe merkezinin tamamında uygulanması kararının ardından terör örgütü mensuplarının kazdığı hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve ilçenin teröristlerden temizlenmesi amacıyla güvenlik güçlerince başlatılan operasyon sürüyor.

Terör saldırılarından rahatsızlık duyarak, can güvenliği endişesiyle çok sayıda ailenin evlerinden ayrıldığı Nusaybin'de bazı aileler de ilçeyi terk etme imkanları olmadığı için yaşamlarını terör saldırılarının gölgesinde sürdürüyor.

Mardin Valiliği, Mevlit Kandili dolayısıyla ilçe sakinlerine kandil simidi ve süt dağıttı. Güvenlik güçleri, mahalleleri gezerek yaklaşık 10 bin kandil simidi ve süt paketlerini vatandaşlara verdi.

İlçe sakinlerinden 46 yaşındaki M.E, yaşadıkları acıları kimsenin bilmediğini belirterek, "Bugün Mevlid Kandili. Rabbimizden dileğimiz bu ateşin söndürülmesidir. Yaşadıklarımızı kimse bilmiyor. Sokağa çıkamıyoruz. Bu olayların bitmesini istiyoruz. Kim olursa olsun, kimin elinden ne geliyorsa yapsın. Kimse buradaki durumdan memnun değil" diye konuştu.

 

 İlgili Konular Mevlit Kandili
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş