Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:09, 19 Haziran 2018 Salı
Güncelleme: 08:42, 04 Ocak 2016 Pazartesi

  • Paylaş
Yemen'in bir şehrinde sokağa çıkma yasağı
Yemen'in bir şehrinde sokağa çıkma yasağı

Aden şehrinde akşam 20.00'dan başlamak üzere sabaha kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yemen'in Aden kentinde akşam 20.00 ile sabah 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

Aden Valiliği Sözcüsü Nizar Enver, Aden Emniyet Komitesi'nin düzenlediği toplantı sırasında bu akşam 20.00'den başlamak üzere sokağa çıkma yasağı ilan edilmesine karar verildiğini belirtti.

Yasağın akşam 20.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında geçerli olacağını söyleyen Enver, ne zaman kaldırılacağına ise daha sonra karar verileceğini ifade etti. Enver, tüm halka güvenlik için yasağa uyma çağrısında bulundu.

Aden Valisi Tuğgeneral İydrus ez-Zubeydi, daha önce yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin bugün valilik binasına saldıran silahlı bir gruba karşı koyduğunu, durumun kontrol altına alındığını belirtmişti.

Ensarullah Hareketi (Husiler) ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı güçler arasında uzun süren çatışmalar sonucu temmuz ayında Husilerin elinden alınan Aden'de sık sık çeşitli şiddet olayları yaşanıyor.İlgili Konular Yemen Aden
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş